Cengiz Adabag News

Ekşi Sözlük BTK Tarafından Erişime Engellendi

Son dönemde sık sık sansür tartışmalarına konu olan Türkiye’de, popüler internet platformlarından biri olan Ekşisözlük kapatıldı. Site yöneticisi Başak Purut, saat 21:00 itibariyle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından siteye erişim engeli getirildiğini açıkladı. #EkşiSözlük #BTKEngeli #İnternetSansürü #İfadeÖzgürlüğü

Purut, yaptığı açıklamada herhangi bir kararın kendilerine ulaşmadığını belirtti ve BTK yetkilileri ile iletişim kurmalarının mümkün olmadığını ifade etti. Ekşi sözlük kullanıcıları da bu duruma tepki gösterirken, sosyal medyada #ekşisözlükyasaklandı etiketi gündemde yer aldı.

Ekşisözlük, Türkiye’de en çok ziyaret edilen internet sitelerinden biri olarak biliniyor ve yüzbinlerce kullanıcısı bulunuyor. Site, içeriklerinin büyük bir kısmının kullanıcılar tarafından oluşturulduğu bir platform olarak dikkat çekiyor ve kullanıcılar, çeşitli konularda yorum ve bilgi paylaşımı yapıyorlar.

Bu kapatma kararı, Türkiye’de internet sansürü ve özgürlükleri konusunda yaşanan tartışmaları da bir kez daha gündeme getirdi. İnternet kullanıcıları ve sivil toplum kuruluşları, bu tür kapatma kararlarının ifade özgürlüğüne darbe vurduğunu savunuyor ve internetin özgür bir ortam olması gerektiğini vurguluyorlar.

Ekşisözlük kapatılmasıyla ilgili olarak BTK’dan henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, Türkiye’deki diğer internet sitelerinin de zaman zaman erişim engeline uğraması, ülkedeki internet sansürü konusundaki endişeleri arttırıyor.

Exit mobile version